• Kalendarium

  Czwartek, 2021-04-22

  Imieniny: Łukasza, Kai

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 752201
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 64 dni

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKAAkademia Zdrowego Przedszkolaka:


 Jest to ogónopolski program realizowany we wszystkich grupach, którego celem jest nauka właściwych nawyków żywieniowych. Okres przedszkolny jest właśnie czasem kształtowania się nawyków dziecka, które będą rzutowały na całe jego przyszłe życie.

We wszystkich grupach wiekowych prowadzone są zajęcia i zabawy wprowadzające dzieci w świat zdrowego odżywiania. W oparciu o "Piramidę Żywienia Przedszkolaka" dzieci poznają produkty z kolejnych pięter (1 - produkty zbozowe, 2 - warzywa i owoce, 3- mięso, nabiał, 4 - nasiona strączkowe, orzechy i tłuszcze).

W naszych zajęciach nie brakuje też aktywności fizycznej, bo to właśnie ruch obok właściwego odżywiania jest niezwykle istotnym czynnikiem prawidłowego rozwoju przedszkolaka.


EFEKTY


Dzieci:


- nazywają, rozpoznają zdrowe produkty poprzez kształt, kolor i zapach oraz degustuj w różnej formie -na surowo i gotowane. Pokonują uprzedszenia do niektórych.

- uczą się czego unikać w diecie, jak zamieniać słodycze na równie smaczne i wartościowe warzywa i owoce.

- wykonują prace gospodarcze np: pyszne, kolorowe kanapki wg własnych upodobań i pomysłów (dzieci starsze), soki ,sałatki

- duże wsparcie Rodziców w naszych działaniach i zwracanie uwagina właściwe żywienie swoich pociech, próby spójnych oddziaływań przedszkole - dom