MAMO TATO WOLĘ WODĘ

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ! - ogólnopolski Program edukacyjny na rzecz promowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród przedszkolaków podkreślenia roli wody w codziennej diecie dzieci i dorosłych.

Program jest adresowany zarówno do dzieci w przedszkolu, jak i do wychowawców, Rodziców i opiekunów.

Cykl prowadzonych we wszystkich grupach zajęć w ramach programu pozwala na bogacenie i uściślenie wiedzy dzieci, poszerzenie horyzontów myślowych np. o  pojęcia źródło, woda. Pozwala rozpoznawać i nazywać skupiska wody,  określać właściwości, doceniać jej  ogromne znaczenie dla ludzi, zwierząt, poznawać proste

sposoby oczyszczania wody. Jest okazją do rozwijanie aktywności ruchowej i eksperymentowania.

Efekty:

Dzieci poprzez ciekawą edukację i opowieści głównego bohatera ZDROJKA wykazują się   ogromnym zainteresowaniem tematem,  są uważnymi słuchaczami i dociekliwymi obserwatorami podczas doświadczeń, uwrażliwiły się na potrzeby innych,  zainteresowały się wodą i chętnie po nią sięgają na co dzień w zorganizowanej w  każdej sali ,,Zdrojkowni”.