• Kalendarium

  Czwartek, 2021-04-22

  Imieniny: Łukasza, Kai

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 752067
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 64 dni

DZIEŃ ZDROWIA

 

 

*     ,,DZIEŃ ZDROWIA” - uroczystość, która na stałe wpisała się w działania przedszkolapromujące zdrowie i zdrowy styl życia

 

   ,,Dzień Zdrowia” to wspólne spotkanie przedszkolaków z wszystkich grup - ,,Krasnali, Misiów, Promyczków i Motyli” w celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez wiersz, piosenkę, ruch, taniec, teatr,wesołą zabawę - to inny sposób  edukacji prozdrowotnej dzieci, na wesoło.

 Uroczystość ta planowana jest z roku na rok w kwietniu.

  Gościem honorowym  jest co roku urocza pani Anna Zima pracownik Sanepidu, mama naszych absolwentów, a także chętni rodzice.

 

  Po części wstępnej jako pierwsi prezentują się mali aktorzy z kółka teatralnego ,,Dwójeczka” (które działaw naszym przedszkolu ) i wystawiają przedstawienienawiązujące treścią do problematyki i profilaktyki zdrowia.

 W  dalszej kolejności są wwystępy artystyczne dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Słychać recytację pięknych wierszy i śpiewy wesołych piosenek związanych z tematem. Jako pierwsze występują zawsze najmłodsze ,,Krasnale”. Potem prezentują się ,,Misie”, dalej są występydzieci z grupy ,,Promyczki i ,,Motye”

 

   Występy dzieci kończą się wspólnym odśpiewaniem piosenki ,,Recepta na zdrowie” (z rytmicznymporuszaniem się), która stała się naszym przedszkolnym hymnem edukacji zdrowotnej.

   Miłym akcentem naszego spotkania są zagadki i niespodzianki- czasem chrupiąca marchewka, a czasem kolorowa książeczka edukacyjna dla każdego dziecka.

 

 Na zakończenie gość honorowy pani Anna Zima chwali występy uczestników i radzi jak postępować, by swoje zdrowie na długo utrzymać w dobrym stanie.

     

 ,,Dzień Zdrowia” ma swoją kontynuację po południu. Dzieci z kółka teatralnego wystawiają zawsze przedstawienie dla rodziców, którzy  z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas w prowadzeniu działań zarówno ,,aktorskich” jak i prozdrowotnych i z chęcią podziwiają dokonania swoich pociech.

 


 Efekty:

 

-  Integracja dzieci w promowaniu działań prozdrowotnych, zdrowego stylu życia,

 

 -  utrwalenie wiedzy

 

- Prezentacja umiejętności, możliwości i zdolności dzieci, pokonanie tremy, nieśmiałości, lęku podczas występu przed szerszym gronem.

 

- Współpraca ze środowiskiem lokalnym - Sanepid, z rodzicami.