KÓŁKO TEATRALNE " DWÓJECZKA"

PRZEDSZKOLNY TEATRZYK "DWÓJECZKA" -
Pod kierunkiem pań Z. Gondek i M. Baran prowadzisię zajęcia teatralne (jako zajęcia dodatkowe) dla chętnych dzieci z wszystkich grup wiekowych (max 15 dzieci) posiadających pewne predyspozycje w tym kierunku, jak również - i przede wszystkim dla dzieci nieśmiałych, nadpobudliwych, z wadami wymowy.

Tematyk przygotowanych inscenizacji dotyczy w ostatnim czasie problematyki zdrowotnej i prozdrowotnej i jest okazją do przekazywania mądrych i właściwych treści, poprzez wiersz, piosenkę, ruch i odegranie improwizowanych scenek.

Dzięki temu dzieci:

- poznają niewerbalny i werbalny sposób porozumiewania się właściwych dla form teatralnych,

- wyrażają swoje uczucia i emocje,

- potrafią uważnie słuchać siebie i innych,

- nabierają  zaufania do siebie i własnych możliwości, pokonują lęk, tremę i niepewność,

- potrafią współdziałać w grupie,

- bogacą swój zakres wiedzy, słów, pojęć dotyczących problematyki zdrowia w szerokim zakresie i nie tylko.