TEATR "DWÓJECZKA"

„Witaminki dla księżniczki  Marcelinki” – kółko teatralne

30.04.2019 – Ważny dzień w przedszkolu  bo właśnie  na „Dzień Zdrowia” kółko teatralne działające prężnie w naszej placówce daje swoje popisy  aż dwa razy . Rano dla wszystkich  przedszkolaków  po południu dla Rodziców . W tym roku teatrzyk o tematyce zdrowotnej  „ Witaminki dla księżniczki Marcelinki” zachwycił wszystkich  widzów  i tych małych i Tyc dorosłych . Aktorzy z kółka teatralnego  spisali się na medal . a dodatkowo piękne stroje , rekwizyty i scenografia podkreśliły poziom występu . Kółko teatralne z grupy ”Misie” (Karol. M , Wiktor. G ) , „Promyczki” (Lena .N , Oliwia .B , Filip .Ż , Michał .B , Maja. M) i „Motyli” (Julia .S , Nikola .N Basia Ł., Sławek .G , Hania .Ś , Igor . S) Dziękujemy za pomoc wspaniałym rodzicom . Sukces dzieci to także nasza radość mówią Pani Gosia i Zdzisia - organizatorki.

Kółko teatralne ,, Dwójeczka”

DZIEŃ ZDROWIA  w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle

Dnia 23.04.2015 już po raz VIII odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Dzień Zdrowia”. Uczestnikami były dzieci z wszystkich grup wiekowych przedszkola a  gościem honorowym -  pani Anna .Z pracownik jasielskiego Sanepidu oraz zaproszeni rodzice.

Celem uroczystości było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez wiersz, piosenkę, ruch, taniec, wesołą zabawę.

Dzieci z kółka teatralnego ,,Dwójeczka” działającego prężnie w naszym przedszkolu pod opieką p. M. Baran i p. Z. Gondek, zaprezentowały przedstawienie pt.,, Jaś i Małgosia”,w wersji prozdrowotnej i proekologicznej propagując tym samym troskę nie tylko o własne zdrowie, ale także o środowisko.

Kółko teatralne jest formą działań innowacyjnych, prowadzonych dodatkowo, mających na celu nie tylko rozwijanie zdolności i umiejętności aktorskich dzieci, ale także pokonywanie barier językowych i emocjonalnych u dzieci..

W dalszej kolejności uroczystości były prezentacje dzieci z poszczególnych grup. Wszystkie występy były urocze, przebiegały sprawnie i dostarczyły zarówno dzieciom jak i gościom wielu niezapomnianych emocji.

Występ zakończyła wspólnie odśpiewana piosenka ,,Recepta na zdrowie”, która jest naszym przedszkolnym hymnem edukacji prozdrowotnej. .

Miłym akcentem spotkania było wspólne wyrecytowanie myśli przewodniej ,,Chcesz szczęśliwy być kolego dbaj o zdrowie od małego” i zaproszenie do wypicia soku w grupach.

Na zakończenie gość honorowy pani Anna Zima pochwaliła występy uczestników i zachęciła do troski o zdrowie na każdy dzień.

,,Dzień Zdrowia” miał swoją kontynuację po południu.Dzieci z kółka teatralnego wystawiły przedstawienie dla rodziców prezentując swoje umiejętności i promując wiedzę prozdrowotną i proekologiczną wśród rodziców. Podczas popołudniowego spotkania rozdano też pamiątkowe upominki dla dzieci oraz poczęstowano wszystkich i dużych i małych pyszną marchewką.

Kółko teatralne ,, Dwójeczka”

Kółko teatralne ,, Dwójeczka” skupia przedstawicieli z trzech grup przedszkolnych: Misie , Promyczki , Motyle. W tym roku dnia 24.04.2018r. przedstawiło na scenie ,, Czerwony Kapturek i zielony las”. Proekologiczna i prozdrowotna wersja utworu okazała się udanym występem uzdolnionych młodych aktorów.