• Kalendarium

  Czwartek, 2021-04-22

  Imieniny: Łukasza, Kai

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 752077
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 64 dni

JASIELSKALIGA NAUKOWA ZLOTOSEM - WIADOMOSCI

Jasielska Liga Naukowa z Lotosem


Dnia 18.09.2018r. Motyle biorą udział w lekcji bezpieczeństwa realizowanej w ramach kampanii LOTOS

- MISTRZOWIE W PASACH

 

Dnia 14.11.2014r. ruszyła II edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem.

Nasze przedszkole reprezentuje zespół w składzie: Julia Knapik i Emilka Leśniak.

Dziewczynki biorą udział w projekcie "Co przedszkolak ze śnieciami robić powinien". Opiekunem zespołu ligowego jest wychowawca grupy "Motyle" Pani Stanisława Guzek.

Celem projektu jest:

- promowanie wiedzy ekologicznej

- rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci

- budowanie poczucia własnej wartości.

Dzieci poprzez realizację zajęć metodą projektu będą kształtować postawę proekologiczną, dowiedzą się w jaki sposób można ponownie wykorzystać odpady, jakiego koloru pojemniki służą do składowania odpadów, poznają zagrożenie wynikające z nadmiernego zaśmiecania środowiska, dowiedzą się jakie korzyści płyną ze zbierania i segregowania śmieci, jakie odpady ulegają rozpadowi w ziemi. Ponadto nauczą się jak organizować quiz dla przedszkolaków pt: "Przedszkolaków rady na odpady" oraz zaprezentują zdobytą wiedzę o segregacji śmieci i wykorzystaniu surowców wtórnych w postaci plakatu, prac plastycznych, piosenki, wiersza przed przedszkolakami, rodzicami, Komisją Oceniającą.

Udział w projekcie ma rozbudzać zainteresowania, postawę ekologiczną wobec środowiska, poszerzyć wiadomości na temat segregacji śmieci, wzbogacić bazędydaktyczną, rozwinąć umiejętności dzieci w zakresie pracy metodą projektów, współdziałanie w grupie, zdobywanie wiedzy z rożnych źródeł.