• Odwiedziny: 751911

GRUDZIEŃ 2020

Promyczki”

grudzień 2020

Tu rosły paprocie – „wybierzemy się do czasów prehistorycznych”; porozmawiamy o tym, jak wyglądała wtedy Ziemia; jakie rosły rośliny i jakie żyły zwierzęta; dowiemy się, że węgiel i sól to pozostałości po pradawnych czasach. Na podstawie opowiadania H. Zdzitowieckiej „O czym szeptały iskierki” wzbogacimy swoją wiedzę na temat produktów jakie powstają wskutek chemicznej przeróbki węgla.

Spotkamy się z Mikołajem w piątek 4 grudnia 2020 roku!

Nadchodzi zima – poznamy charakterystyczne cechy zimy, będziemy obserwować przyrodę w okresie zimy; nazywać występujące zjawiska atmosferyczne towarzyszące tej porze roku. Poznamy przez doświadczenia zjawisko zamarzania wody, topnienia lodu oraz właściwości śniegu. Poszerzymy wiadomości na temat różnych zabaw i sportów zimowych.

Święta, święta – pogłębimy wiadomości dotyczące Świąt Bożego Narodzenia – tradycyjne potrawy, atmosfera Wigilii i jej znaczenie. Rozmawiać będziemy o przygotowaniach świątecznych w naszych domach. Przystroimy choinkę w naszej sali i spotkamy się wspólnie przy wigilijnym stole.

PONADTO:

- poznamy nowe litery drukowane: l, L, y, Y, r, R;

- tworzyć będziemy sylaby z nimi i wcześniej poznanymi literkami np. la, li, re, ra, my, dy;

-będziemy ćwiczyć analizę i syntezę głoskową wyrazów o prostej budowie fonetycznej np. dom: d – o – m;

- poznamy zapis cyfrowy liczby 6 i 0;

- tworzyć będziemy zbiory, przeliczać elementy zbiorów, klasyfikować i utrwalać figury geometryczne.

Piosenka o Mikołaju

Już śniegiem zima świat okryła

Już wigilijna przyszła noc

Już ktoś zagląda do komina

To z siwą brodą przemiły gość.

Nasz kochany Mikołaj

Dziś prezenty rozda nam

Pod choinkę włoży je

Byśmy mogli cieszyć się

Choć bardzo zimno jest na dworze

Choć śniegu dużo aż po pas

Choć wszystko skute grubym lodem

On się nie boi odwiedzi nas

Wiersz „Dla Mikołaja”

Usiądź z nami Mikołaju

Pewnie się zmęczyłeś.

Żeby nas odwiedzić dzisiaj,

Szmat drogi przebyłeś.

Na twój przyjazd przedszkolaki

Od dawna czekały

I dla ciebie upominki

Też przygotowały.

Teraz my ci zaśpiewamy

I wierszyk powiemy.

Jesteś naszym przyjacielem,

Wszyscy o tym wiemy.

Na krzesełku w ciepłej sali

Zakolęduj z nami

Bardzo wszyscy się cieszymy,

Nie jesteśmy sami.

Zachęcamy zapoznania się z artykułem

"Internet zagrożeniem dla przedszkolaka" https://zdrowyprzedszkolak.pl/wychowanie/929/internet-zagrozeniem-dla-przedszkolaka.html

oraz

do udziału w e-konferencji "Uzależnienia dzieci od internetu i gier komputerowych" https://www.mac.pl/e-konferencje/aktywni-uzależnienie-od-internetu

Aby obejrzeć e-konferencję należy założyć konto ("Twój profil - rodzic").

Zdrowych, spokojnych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku