SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata

Tradycyjnie miesiąc wrzesień jest czasem, w którym przedszkolaki naszego przedszkola biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata". jesteśmy uczestnikami akcji niemalże od samego początku jej zaistnienia. Impreza ta odbywa się przy współudziale Wydziału Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta Jasła. Dzieci otrzymują rękawice i worki. Tak wyposażeni wyruszamy w okolice naszej placówki a także do ogrodu przedszkolnego celem uprzątnięcia śmieci. W akcji biorą udział zarówno dzieci młodsze jak i starsze.

Dzięki takiej akcji dzieci nie tylko same dostrzegają potrzebę wcielania w życie dbałości o środowisko, ale także to one najczęściej się inicjatorami proekologicznych zmian w swoich domach. Takie działania ekologiczne pomagają wiedzę teoretyczną przekuć w praktykę tzn. zachęcaję do selektywnej zbiórki odpadów.

Ponadto, nasze ekologiczne działania obejmują też spotkania z ciekawymi ludźmi np. pszczelarzem, leśnikiem, pracownikiem fundacji ekologicznych, wycieczek do naturalnego środowiska przyrodniczego, akcje i heppening z okazji obchodów Dnia Ziemi, udział w zbiórcr baterii.